Prowadź poprzez innowacje – ROWE po raz drugi otrzymuje nagrodę TOP 100

ROWE po raz drugi otrzymuje nagrodę TOP 100.

Firma ROTH + WEBER GmbH z siedzibą w Niederdreisbach po raz drugi otrzymała nagrodę TOP 100 w 26 konkursie innowacji. Laur został wręczony 28 czerwca. Zespół specjalistów TOP 100 stosuje rygorystyczny proces analizy w celu oceny, w jaki sposób sektor MŚP zarządza innowacjami.

Stephan Frisch (dyrektor ds. Badań i rozwoju), Ranga Yogeshwar (TOP 100-mentor) i Johannes Roth (dyrektor generalny) (od lewej do prawej)

ROTH + WEBER, który zatrudnia 166 pracowników, szczególnie zachwycił niezależny skład sędziów udanymi innowacjami. Po raz drugi firma dołączyła do tej elitarnej grupy. ROTH + WEBER opracowuje i produkuje cyfrowe systemy reprograficzne dla wielkiego formatu, specjalizując się w drukarkach wielkoformatowych, skanerach kolorowych i składarkach wraz z odpowiednim oprogramowaniem. Po raz drugi firma zdobyła nagrodę TOP 100, ponieważ wciąż imponuje przełomami technologicznymi. Tylko w latach 2016–2018 uzyskał cztery patenty niemieckie i dziesięć patentów międzynarodowych. „Jesteśmy obecnie liderem technologii i wyprzedzamy konkurencję o cztery lata”, mówi Johannes Roth, jeden z dwóch dyrektorów zarządzających. Szeroka gama produktów jest również niezrównana. „Jesteśmy jedynym dostawcą na całym świecie, który sam projektuje, produkuje i sprzedaje całe portfolio wielkoformatowe, od skanerów i drukarek po systemy składania i maszyny do cięcia. Zgodność naszych systemów zapewnia klientom kluczową przewagę”, wyjaśnia Roth.

 

Jednym z przykładów jest ROWE ColorPress, nowa generacja szybkich drukarek wielkoformatowych. Produkty z tej serii, które można w dowolnym momencie ulepszyć za pomocą różnych systemów skanowania i składania, charakteryzują się doskonałą jakością druku, 100-procentową nieusuwalnością i niskimi kosztami drukowania. Skaner szerokoformatowy 850i to kolejna nowość, która może obsługiwać i digitalizować stare, mocno zmięte a nawet podarte oryginalne dokumenty dzięki, opatentowanej przez firmę technologii podawania mediów.

Od 1993 r. przyznawane są nagrody dla segmentu MŚP. Certyfikat TOP 100  ma szczególną zdolność do innowacji i ponadprzeciętne wskaźniki skuteczności. Profesor Nikolaus Franke koordynuje projekt od 2002 roku, jest założycielem i dyrektorem Instytutu Przedsiębiorczości i Innowacji na Uniwersytecie Ekonomii i Biznesu w Wiedniu. TOP 100 jest prowadzony przez dziennikarza naukowego Ranga Yogeshwar i organizowany we współpracy z Towarzystwem Fraunhofera ds. Promocji Badań Stosowanych oraz Niemieckim Stowarzyszeniem Małych i Średnich Przedsiębiorstw (BVMW). Obsługę medialną w konkursie porównawczym firmy zapewniają magazyny manager, Impulse i W&V. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.top100-germany.com.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *